Size özel…

slant-separator

Sosyal Güvenlik Kurumu teşvik danışmanlığı devlete prim ödemesi yapan şirketlerin, ödemiş olduğu primlerden, devletin şirketler için sağladığı çeşitli teşvik paketlerinden yararlanmasına yardımcı olarak mali açıdan tasarruf sağlayan danışmanlık servisidir. Şirketler için çok önemli bir konu olmasına rağmen birçok şirket bu teşviklerden yararlanamamaktadır. Şirketiniz için yarar göreceğiniz teşvikler hakkında bilgi almak ve haberdar olmak istiyorsanız uzman kişiler tarafından teşvik danışmanlığı hizmeti almanızda fayda vardır.

rates-intro-image

S.G.K. Danışmanlığı

SGK Teşvik Danışmanlığı Hizmetlerimiz

Sahip olduğumuz modern altyapı ve uzman kadromuz sayesinde şirketinizin için uygun olan ve en yararlı teşvikten yararlanmanız için hızlı bir şekilde hizmet veriyoruz. Almış olduğunuz danışmanlık hizmeti ile personel maliyetlerinizde düzenlemeler yaparak, tasarruf yapmanıza yardımcı oluyoruz. İşe giriş ve çıkış, her ay ödenen sigorta primleri gibi işlemlerinizi sizin için düzenli olarak takip ederek karşılaşacağınız SGK beyannamelerinin sayısını düşürebilir, personel sayınız artarken aldığınız verimliliği düşürmeden, mali tasarruf sağlamanıza yardımcı oluyoruz. Cari dönem teşvik tutarlarınızı, manuel olarak yapılmasından doğan hataları engelleyerek, kanuna uygun şekilde limitler belirlemenize ve doğru oranda hesaplamanıza yardımcı oluyoruz.

SGK Teşvik Danışmanlığı Kapsamı

 • Hızlı ve Güvenli Raporlama Sistemi,
 • Hatasız Teşvik Hesaplama,
 • Teşviklerden Yüksek Kazanç,
 • Dijital Teşvik Yönetimi,
 • Birden Fazla Teşvikten Yararlanma,
 • SGK Teşvikleri Risk Hesaplama

Gibi bazı başlıklar altında verdiğimiz hizmetleri görebilirsiniz. SGK mevzuatının içeriğinde Ar-Ge faaliyetlerini, genç, kadın ve engelli kişilerin istihdamı konusunu hedefleyen ve birden çok teşvik programı ve destek programı mevcuttur.

Şirketiniz için SGK prim teşviklerini takip ediyor ve yararlanmasını sağlamak için gerekli olan bütün süreçleri itinayla yönetiyoruz. Personelinizin işe giriş ve çıkışlarının periyodik takibini yaparak size herhangi bir işlem bırakmadan tamamını kontrol ediyoruz. Her ay ödemek zorunda olduğunuz sigorta prim işlemlerinizin takibini sağlayarak karşınıza çıkabilecek olan risklerin ön görülmesini sağlıyoruz ve şirket olarak güvenli bir şekilde ilerlemenize yardımcı oluyoruz.

SGK Teşviklerinden Kimler Yararlanabilir?

SGK teşvik hizmetlerinden yararlanmak isteyen hem büyük hem de küçük işletmeler, ihtiyaçları olan konular hakkında faydalanabilirler. Sektör farkı gözetmeksin başvuru yapan bütün şirketler SGK teşvik hizmetinden faydalanabilirler. Bu teşviklerden yararlanmak için gerekli olan hususları hem iş verenin hem de iş yerlerinin karşılaması gerekmektedir. Önemli olan başlıca şartları sıralayacak olursak:

 1. İş yerinizin aylık hizmet ve prim belgeleri, belirli sürede gerekli kuruma iletilmeli,
 2. Ödenmesi gereken primlerin hepsinin yasal süre içerisinde ödenmeli,
 3. Hiçbir kayıt dışı sigortalı personel çalıştırılmamalı
 4. İş yerinize ait gecikme zammı ya da bu konuyla ilgili bir borcu olmamalı
 5. İşe alınacak kişinin işe alınmadan önce belirli bir süre sigorta girişi yapılmamalı

SGK Teşvikleri Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu teşviklerini sorgulamak ve daha çok bilgi almak için, www.sgk.gov.tr adresinden sorgulama yapabilirsiniz. Karşılaşacağınız “Potansiyel Teşvik Sorgulama” ekranından bilgi almak istediğiniz teşvik hakkında gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Çalışanlarınızın prim sorgulamasını bu ekrandan kontrol ederek öğrenebilirsiniz. Sorgulama yapmak için ilk yapmanız gereken, ilgili menüden giriş yapmanızdır. “İşveren” seçeneğini seçerek sisteme giriş yapabilir ve sonrasında “İşveren” başlığı altında “Teşvikler ve Tanımlar” sekmesindeki “Potansiyel Teşvik Sorgulama” bölümüne tıklayarak ihtiyaç duyduğunuz bilgilere erişebilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz zaman bu sorgulama işlemlerini alanında uzman çalışanlarımız sayesinde profesyonelce ve hızlıca çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bize Ulaşın